Strona internetowa Comic And Coffee Corner

Strona internetowa Zobacz www

Sposób projektowania strony internetowej uzależniony jest od charakteru branży, celu witryny oraz ilości treści, które strona ma prezentować.

Kawiarnia Comic and Coffee Corner to unikatowe miejsce na mapie Wrocławia. W Comic and Coffee Corner można bowiem napić się aromatycznej kawy, czytając komiksy. Na miejscu czeka rozbudowana kolekcja powieści graficznych. Wystrój również nawiązuje do świata komiksu, dlatego we wnętrzu doskonale czują się miłośnicy pop artu.

Chcąc oddać urok tego miejsca postawiliśmy więc na atrakcyjny projekt graficzny, który zrekompensuje niewielką ilość treści, jaką klient zadeklarował do publikacji. Za tym wyborem przemawia również charakter branży - w przypadku obiektów gastronomicznych rzadko stosuje się rozbudowane opisy czy skomplikowaną strukturę strony - przemawiają głównie zdjęcia. Na pierwszy plan wysuwa się zatem estetyka.

Slider jako kluczowy element strony internetowej

Tworząc grafikę na potrzeby tej strony www skupiliśmy się na projekcie slidera. Dlaczego? Odpowiednio zaprojektowany slider jest kwintesencją wszelkich informacji dotyczących biznesu. Niewielka ilość tekstu przestaje być problemem! W przypadku Comic and Coffee Corner efekt ten jest szczególnie widoczny - sam ekran startowy oddaje klimat kawiarni, a zarazem informuje klienta o najważniejszych atrakcjach dostępnych na miejscu.

Projektując postawiliśmy na prostotę, jakość i efektywność. Dlatego wykorzystaliśmy fotografie kawy z puszystą pianką, komiksu i okularów, odłożonych mimochodem przez czytelnika. Chcąc stworzyć jednolitą, zachęcającą całość zastosowaliśmy ciepłe, głębokie odcienie brązu i beżu. Dopełnieniem jest warstwa tekstowa, złożona przede wszystkim z krótkiej, lecz treściwej zachęty. Pierwsza część slidera obrazuje więc w pełni najważniejsze cechy biznesu.

Detale, które dopełnią wizerunku

Tworząc pozostałe elementy graficzne tej strony internetowej wykorzystaliśmy bodźce wizualne w formie autentycznych zdjęć i efektywnych infografik. Scrollując poniżej slidera użytkownik zyskuje prostą odpowiedź na najważniejsze pytania. Czy Comic and Coffee Corner to sklep z komiksami, księgarnia, a może kawiarnia? Odpowiedzi zobrazowaliśmy adekwatną infografiką.

Wartym podkreślenia szczegółem są trójwymiarowe, rozsypane ziarna kawy nakierowujące użytkownika na konkretne elementy czy odnośniki. To pomysł, który pozytywnie zaskoczy nawet najbardziej wybrednego odwiedzającego. Prostotę warto bowiem uzupełniać sporą dozą oryginalności, by biznes wyróżniał się w sieci.

Stworzona przez nas wizytówka internetowa jest więc maksymalnie przyjazna użytkownikom. Witryna spełnia wszelkie oczekiwania, poczynając od prostoty nawigacji, przez przystosowanie do urządzeń mobilnych, na efektywnym przekazie kończąc. Atrakcyjny branding zachęca do odwiedzin lokalu, a rzucające się w oczy odnośniki motywują do śledzenia mediów społecznościowych biznesu. Dzięki temu działalność w sieci znacznie przyczynia się do rozwoju biznesu.

Zobacz także

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x