Video marketing

Video marketing bywa ignorowany przez przedsiębiorców - niesłusznie! Filmy reklamowe to jedna z najtańszych, a zarazem najbardziej efektywnych form marketingu. Rezygnacja z tej możliwości to duży błąd. Warto wykorzystywać wszelkie dostępne kanały komunikacji, a obraz połączony z dźwiękiem, ruchem i wynikającym z nich przekazem zdecydowanie plasuje się na pierwszym miejscu wśród sposobów komunikacji.

Video marketing jako najbardziej efektywna forma reklamy

Marketingowe filmy video kojarzone są przede wszystkim z reklamami nieszczególnie lubianymi przez telewidzów. Tymczasem w świecie reklamy zachodzą zmiany doceniane nie tylko przez ekspertów, ale także przez odbiorców. Coraz częściej filmy reklamowe prezentują historię, która przyciąga uwagę odbiorców jako autentyczna, szczera, emocjonalna. Wspomniana autentyczność zyskuje coraz szersze uznanie. Wyniki badań przeprowadzonych przez firmę Cisco wskazują, że do 2021 roku to właśnie video ma odpowiadać za 81 % ruchu w sieci mobilnej. Widać więc na pierwszy rzut oka, że video marketing to propozycja nie do odrzucenia.

Pisaliśmy już o tym, jak wykorzystać video marketing w kampaniach marketingowych firmy. Zapraszamy do lektury.

Filmy reklamowe mogą prezentować konkretny produkt lub usługę, a nawet markę samą w sobie, a więc są elementem budowania wizerunku. Liczy się kreatywność i oryginalność, lecz jednocześnie szczerość i odejście od typowych reklamowych zagrywek. Należy podkreślić zalety praktyczne wyrobu lub usługi, a zarazem pozytywne emocje i korzyści, które wiążą się z tym wyborem. Zatem nad tworzeniem efektywnego filmu video z reguły pracują eksperci, kierując się wiedzą, doświadczeniem i wynikami najnowszych badań. Z drugiej strony to kręcenie filmów własnym telefonem było podwaliną zmian w reklamach wideo – tego typu nagraniom trudno odmówić autentyczności, choć czasem można im odmówić jakości. Zatem w zależności od celu i budżetu dobierane są odpowiednie rozwiązania. Nierzadko wideo marketing okazuje się najbardziej ekonomiczną formą reklamy. Doskonałym przykładem niskobudżetowego filmu video jest relacja z wydarzenia firmowego czy kulisy pracy uwiecznione na filmie.

Video Marketing

Jakie filmy reklamowe są najlepiej odbierane przez klientów?

Większość popularnych materiałów video to relacje, krótkie filmy selfie, a także tutoriale i inne maksymalnie autentyczne formy przekazu. Tendencję tą zauważyć może każdy użytkownik Internetu, lecz potwierdzają ją także liczne badania. Przykładem są badania InScore przeprowadzone przez LifeTube i Millward Brown. Z badań wynika, że Youtuberzy w zaskakującym tempie doganiają gwiazdy sportu i popkultury pod względem popularności.

Istotna jest osobowość Youtubera oraz realizm, dzięki któremu z odbiorcą nawiązywana jest prawdziwa więź. Nic więc dziwnego, że coraz bardziej popularna staje się współpraca z influencerami, a tym samym wideo marketing zyskuje zupełnie nową definicję. W ten sposób można z łatwością nie tylko wypromować konkretny produkt, ale także zbudować świadomość marki wśród odbiorców nagrania. Ponadto, wiele firm z powodzeniem wykorzystuje własny kanał Youtube w celach marketingowych. Więcej ciekawych informacji na temat filmów reklamowych znaleźć można w artykule na naszym firmowym blogu.

Video marketing w ofercie idea4me - dlaczego warto?

W idea4me nie mogliśmy zapomnieć o video marketingu. Dlatego w ramach naszej oferty znaleźć można także filmy reklamowe. W celu osiągnięcia najlepszych efektów, jeszcze przed rozpoczęciem prac ustalamy szczegóły realizacji z naszymi klientami. Tak powstaje strategia wideo marketingu, która jest w późniejszym czasie realizowana. Video marketing jest elementem kampanii marketingowej, dlatego filmy video muszą być opracowane w zgodzie z jej założeniami.

W przypadku gdy taka kampania nie jest jeszcze zarysowana, należy przeprowadzić szczegółową analizę celów i dobrać odpowiednie metody ich osiągnięcia. Po zrealizowaniu filmów i ich upublicznieniu stale monitorujemy efekty działań. Ile kosztuje realizacja filmu reklamowego? Koszty są bardzo zróżnicowane, ale nawet niewielki budżet pozwala na wykonanie jakościowego, autentycznego klipu reklamowego.

Sprawdź także nasze realizacje

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x