Replikacja danych dla sklepu internetowego Frame Company

Serwer (hosting) i SSL

Frame Company to firma dysponująca niezwykle szeroką ofertą produktów. Sprzedaż tak licznego asortymentu wiąże się z przepływem ogromnej ilości danych. Dlatego niezwykle istotne jest zabezpieczenie danych.

Replikacja danych dla bezpieczeństwa i ciągłości działania

Kwestie prawne, zwiększona sprzedaż, poszerzająca się oferta - wszystko to sprzyja kumulacji danych. Z myślą o bezpieczeństwie wypracowane zostały więc metody ich ochrony, takie jak buck'up czy replikacja w czasie rzeczywistym. W tej ostatniej sytuacji dane są powielane na bieżąco, z wykorzystaniem dwóch serwerów strony www. Dzięki temu, w sytuacji zaistnienia problemów z jednym serwerem, dane są bezproblemowo dostępne na drugim. W razie awarii następuje szybkie przełączenie między maszynami, co umożliwia dalsze funkcjonowanie biznesu bez utraty danych. To możliwość, która pozytywnie wpływa na poczucie bezpieczeństwa każdego przedsiębiorcy. W przypadku zastosowania systemów CRM replikacja umożliwia ciągłość dostępu do danych. Ponadto, gdy replikacja jest obustronna wprowadzane zmiany powielają się, niezależnie od serwera, na którym zostały wprowadzone.

Jakie są praktyczne korzyści replikacji danych z serwera strony www? Przedsiębiorca i pracownicy zyskują możliwość podglądu i edycji dowolnego pliku czy folderu skopiowanego na drugi serwer. To rozwiązanie niezwykle przydatne niezależnie od wielkości biznesu czy stanowiska pracy. Ochrona danych klientów jest bowiem obowiązkiem przedsiębiorcy. Z kolei zabezpieczenie danych wypracowanych w miarę rozwoju biznesu jest kluczowe dla sukcesu w przyszłości. 

Dobór metody - replikacja danych z serwera strony www

Warto pamiętać, że obecnie stosowane metody replikacji są dużo bardziej uproszczone niż było to jeszcze jakiś czas temu. Nie odbywa się więc transfer danych, nie są podejmowane również inne skomplikowane czynności. Zamiast tego dane często replikowane są na serwer strony www w lokalizacji zdalnej. W przypadku przesyłu asynchronicznego nie jest konieczne wykorzystanie szybkiego łącza, a serwery mogą być znacznie od siebie oddalone. Z kolei gdy chodzi o sieci lokalne zastosowanie znajduje replikacja synchroniczna. W takim wypadku serwery znajdują się zwykle w niedużym oddaleniu od siebie.

Replikacja danych może odbywać się na wiele sposobów. Dostępne są następujące metody:

  • replikacja migawkowa
  • przyrostowa
  • dwukierunkowa

Sposób powielania danych powinien być dobrany do potrzeb. Dobór metody warto przedyskutować ze specjalistami. W idea4me każdą współpracę rozpoczynamy od szczegółowego wywiadu z klientem. Ma to na celu ustalenie konkretnych założeń, dotyczących nie tylko strony www, ale również kwestii technicznych - tak jak miało to miejsce w tym przypadku. Pozwala to na wybór rozwiązań spełniających wymogi klienta i opłacalnych pod względem finansowym.

Odpowiednio zabezpieczony hosting lub serwer strony www jest absolutną podstawą, gdy chodzi o prawidłowe funkcjonowanie działalności w sieci internetowej, a replikacja danych jest rozwiązaniem coraz częściej stosowanym, niezależnie od rodzaju branży czy rozmiaru biznesu.

Zobacz także

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x