Sklep internetowy lampy24.net

Sklep internetowy Zobacz www

Projektując sklep internetowy kładziemy nacisk na szeroko pojętą jakość. Nie chodzi wyłącznie o design, SEO czy pozycjonowanie. Istotną kwestią jest bowiem funkcjonalność sklepu online.

W przypadku tej realizacji niezwykle ważna okazała się prostota nawigacji, przy jednoczesnym wyeksponowaniu kluczowych akcji. Jak osiągnęliśmy ten efekt?

W sklepie internetowym lampy24.net znaleźć można wyroby ponad 20 producentów, kilkanaście głównych typów lamp oraz dziesiątki podkategorii. Chcąc umożliwić klientom szybki i prosty wybór, zrezygnowaliśmy z klasycznego systemu kategoryzowania produktów w menu. Zamiast tego zaprojektowaliśmy intuicyjną nawigację i szereg filtrów, usprawniających zakupy. Podstawowe kategorie widoczne są już na ekranie startowym, niebieską ramką wzracając uwagę i zachęcając klienta do dalszych poszukiwań. Natomiast menu wykorzystaliśmy do wyeksponowania kluczowych dla klienta treści. E-konsumenci cenią proste rozwiązania i możliwość łatwego zakupu również za pośrednictwem smarfona czy tabletu, a takie rozwiązanie zapewnia łatwy dostęp do drzewa katalogowego także na urządzeniach mobilnych.

Intuicyjna nawigacja podstawą sklepu internetowego

Dostosowując pasek nawigacji na listowaniu produktów, umożliwiliśmy klientom łatwy wybór rodzaju oświetlenia, jego ceny, producenta czy kolorystyki. Więcej! Zastosowaliśmy dodatkowe, szczególnie funkcjonalne filtry wyboru. Doskonałym przykładem jest filtr, za pomocą którego użytkownik określa stylistykę panującą we wnętrzu. Dzięki temu konsument nie musi już spędzać wielu godzin przeszukując strony internetowe z poradami w zakresie aranżacji wnętrz. Zadbaliśmy również o dodatkowe opcje wyboru, z uwzględnieniem typu pomieszczenia. Nie mniej istotny jest rodzaj materiału, użytego do produkcji lampy. Również kolorystyka przedstawiona jest tu nieco bardziej szczegółowo niż w przypadku większości stron internetowych. Umożliwiliśmy klientom świadomy wybór, przedstawiając próbki odcieni, z zaznaczeniem faktury zastosowanego materiału.

Kolejna funkcjonalność to podział na produkty polskie, nowości, promocje oraz oferty z darmową dostawą. Nie zapomnieliśmy także o kwestiach technicznych. Dlatego filtry pozwalają na dobór rodzaju kinkietów, typu gwintów, źródeł światła oraz ich ilości, a także mocy napięcia wyjściowego. Wyróżniając typy oświetlenia skupiliśmy się na kwestiach praktycznych. Nawigacja tego sklepu online umożliwia wybór lamp wiszących i żyrandoli, kinkietów ściennych, plafonów, lampek stojących, czyli podstawowych kategorii oświetlenia, ale użytkownik z łatwością znajdzie także oświetlenie obrazów, rodziny reflektorów, kinkiety na wysięgniku, oprawy stropowe i wiele innych skonkretyzowanych rozwiązań. Jednocześnie, przeszukiwanie ofert jest maksymalnie ułatwione, a struktura przejrzysta.

Sklep online jako narzędzie sprzedaży i promocji marki

Szeroko pojęty branding jest ważnym elementem budowania popularności marki - również w sieci. Dlatego zadbaliśmy o atrakcyjną szatę graficzną. Obecnie najważniejszą rolę pełnią w tym względzie slidery. Zlokalizowany w centralnej, górnej części strony www slider to prosty sposób, by ująć charakter sklepu oraz przedstawić najpopularniejsze produkty, nowości czy promocje. Zatem rozwiązanie to pełni zarazem rolę estetyczną, identyfikacyjną, jak i marketingową. Gdy mowa o promocji sklepu internetowego wykorzystujemy szeroko pojęte pozycjonowanie i reklamy Google Ads. W celu pozycjonowania regularnie prowadzony jest blog, który staje się elementarną częścią każdej nowoczesnej strony www. To oczywiście tylko niewielka część działań, podejmowanych w celach promocyjnych. Same nazwy kategorii oparliśmy o frazy kluczowe, stosowane przez kupujących w celu wyszukania odpowiednio produktu. Dopełnieniem kampanii są media społecznościowe, takie jak Facebook czy Instagram. Pamiętając o tym ważnym aspekcie, na stronie umieściliśmy odpowiednie odnośniki.

Sprzedaż w Internecie wymaga również zastosowania odpowiednich zabezpieczeń. Zadbaliśmy więc o certyfikat SSL, by zapewnić kupującym bezpieczeństwo w czasie transakcji. Zatem stworzony przez nas sklep online spełnia wszelkie wymogi, zarówno pod względem marketingowym, jak i użytkowym oraz prawnym. Udało nam się uzyskać wyważony efekt, pomimo dużej ilości kategorii produktów dostępnych w sprzedaży. Dzięki dopracowanej koncepcji sklepu online, marka zyskuje dużą popularność wśród e-konsumentów!

Wszystko to możliwe jest dzięki zastosowaniu sprawdzonych schematów działania. Opisujemy je w tym atrukule.

 

Zobacz także

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x