Planowanie strony internetowej

Strony internetowe

Niezależnie od tego czy długo dojrzewałeś do decyzji o zrobieniu strony internetowej dla Twojej firmy, czy też szybki rozwój Twojego biznesu zmusił Cię do działań i chcesz przebudować już istniejącą stronę, stajesz przed zadaniem, które wymaga Twojego zaangażowania. Dla jednych będzie to duże wyzwanie, inni doskonale odnajdą się w procesie planowania strony internetowej. Przy pomocy fachowców, na mecie czeka Cię ogromna satysfakcja, a zyski firmy będą mogły realnie się zwiększać. Co możesz zrobić, aby planowanie strony internetowej nie spędzało snu z powiek? W dzisiejszym wpisie dajemy kilka wskazówek, które podpowiedzą, co możesz zrobić, aby ułatwić sobie ten proces.

Planowanie strony internetowej

Znajdź profesjonalistów, którzy stworzą Twoją stronę internetową

Podejmując decyzję o zrobieniu strony internetowej dla firmy, liczymy się z kosztami. Jak przy wielu innych przedsięwzięciach, określamy budżet i porównujemy oferty- tych z pewnością będzie dużo. Oczywiście, dzisiaj prawie każdy może założyć stronę internetową i nie potrzebuje do tego lat doświadczenia, ani specjalnego wykształcenia. Choć pasja często napędza wielu ludzi do tworzenia rzeczy niesamowitych, zlecanie stworzenia strony internetowej za porównywalnie małe pieniądze osobie z niewielkim doświadczeniem i skromnym portfolio, może okazać się kosztownym błędem. Profesjonalne agencje zatrudniają grafików, programistów, nierzadko specjalistów od wizerunku w sieci, a nad sprawnym przebiegiem procesu tworzenia strony internetowej czuwa koordynator projektu. Ludzie Ci wiedzą, że oprócz efektu wizualnego, strona musi być dobrze pozycjonowana- nie ma w tej kwestii miejsca na kompromisy. Przejrzyj portfolio firmy, która miałaby zająć się tworzeniem Twojej strony internetowej i sprawdź, jak wyglądają ich dotychczasowe projekty. Jeżeli masz konkretną wizję i pomysły bądź zachwyciła Cię strona innej firmy, śmiało możesz zapytać o możliwość wykonania projektu w zbliżonej konwencji.

Owocna współpraca: od planowania strony internetowej do wizyty pierwszego klienta

PLAN DZIAŁANIA

Wiemy już, że sztab profesjonalistów zatrudnianych przez agencje internetowe nie pełni jedynie funkcji reprezentacyjnych. Za wielkimi słowami muszą stać czyny. Firma tworząca dla Ciebie stronę internetową, po ustaleniu szczegółów i poznaniu Twoich potrzeb i oczekiwań, powinna wręczyć Ci kosztorys z wyszczególnionym planem działania. Bardzo ważne, abyś na tym etapie miał pewność, że wszystkie Twoje oczekiwania zostały ujęte w planie. Chęć wprowadzenia zmian już w trakcie wykonywania projektu, może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Po zatwierdzeniu planu i kosztorysu, agencja interaktywna przygotuje umowę, na której powinny znaleźć się wcześniej ustalone terminy ukończenia kluczowych etapów.

PŁATNOŚĆ

Jak zostało już wcześniej wspomniane, stworzenie profesjonalnej strony internetowej wiąże się z kosztami. Nierzadko, małe firmy bądź początkujący przedsiębiorcy, mają problem z wygospodarowaniem danej kwoty, przy i tak już dużych kosztach związanych z prowadzeniem własnego biznesu. Oczywiście, strona internetowa to znakomita inwestycja i przy świetnym projekcie pieniądze powinny szybko się zwrócić. Profesjonalne, a zarazem elastyczne agencje są przygotowane na współpracę zarówno z dużymi korporacjami, jak i początkującymi przedsiębiorcami. W związku z tym, oprócz fachowej porady, będą w stanie zaoferować system płatności, który umożliwi zaistnienie w sieci nawet firmom z ograniczonym budżetem.

TWORZENIE STRONY INTERNETOWEJ

Na tym etapie firma zajmująca się Twoją stroną powinna mieć jasno określone cele działania, które wspólnie wyznaczyliście. Mimo wszystko, w trakcie tworzenia strony pewnie niejednokrotnie zajdzie potrzeba kontaktu. Warto w możliwie jak najszybszym czasie odpowiadać na maile, ponieważ sprawna współpraca przyspieszy proces tworzenia strony. Działa to oczywiście w obie strony- profesjonalna agencja interaktywna nie będzie kazała długo czekać na odpowiedź.

FINALIZACJA

Udało się! Po tygodniach intensywnej pracy grafików, programisty i reszty pracowników agencji, których zdążyłeś poznać podczas tworzenia Twojej strony, jest ona w końcu gotowa na wizytę pierwszą potencjalnego klienta. Twoja firma będzie się rozwijać, a Twoja strona razem z nią. Będziesz mógł sam dodawać na niej nowe teksty, zdjęcia, aktualności, czyli nią zarządzać.

Twój udział w procesie tworzenia strony internetowej

Planowanie strony internetowej

Kiedy wiesz jak, w dużym skrócie, wygląda proces planowania strony internetowej oraz jej tworzenia, łatwiej jest Ci przewidzieć pytania, na które chciałbyś uzyskać odpowiedź odpowiednio wcześnie. Przygotuj je przed pierwszą wizytą w agencji. Strona internetowa to Twoja wizytówka w sieci- musi być profesjonalna i spersonalizowana. Tym bardziej nie może zabraknąć Twojego udziału w trakcie jej tworzenia.

Wstępny plan

Jeszcze przed rozpoczęciem planowania strony internetowej zastanów się jak chcesz przedstawić swoją firmę. Czy masz już zdjęcia, które chciałbyś na niej wykorzystać? Zastanów się nad kolorystyką i stylem. Możesz poprzeglądać już istniejące strony internetowe, w celu zaczerpnięcia inspiracji. Widząc co robi na Tobie wrażenie, a co Ci się nie podoba, łatwiej będzie Ci określić swoje oczekiwania wobec Twojej przyszłej strony internetowej.

Nie wszystko jest oczywiste

Warto jest jasno określać swoje oczekiwania. Oczywiście, powierzając tworzenie strony internetowej profesjonalistom, chcemy mieć pewność, że zaoferują nam to, co dla nas najlepsze. Jeśli jednak masz jakiś pomysł bądź zależy Ci na jakimś elemencie- poinformuj agencję o swoich oczekiwaniach. Pomoże uniknąć to rozczarowań.

Kontakt, kontakt i jeszcze raz kontakt.

Strona w pełni odpowiadająca Twoim wymaganiom i oczekiwaniom nie powstanie bez Twojego udziału. Przy intensywnej współpracy, szczególnie na etapie planowania strony internetowej, proces ten będzie przebiegał sprawnie i bezproblemowo. Warto więc zadawać pytania i odpisywać na maile. W końcu zarówno Tobie, jak i agencji zależy na terminowym ukończeniu projektu.

Elastyczność

Zaufaj specjalistom. Na sukces strony internetowej w sieci przekłada się nie tylko efekt wizualny, ale też całe zaplecze, które pomaga w jej sprawnym działaniu i pozycjonowaniu. Pamiętaj, że osoby odpowiedzialne za projekt Twojej strony podpisują się pod nią, więc im także zależy na jej sukcesie. Profesjonalne agencje wiedzą, jak łączyć estetykę z funkcjonalnością. Tym bardziej, przy wyborze agencji mającej zaprojektować dla Ciebie stronę internetową, popatrz co sądzą o niej inni i sprawdź jak radzą sobie strony, które już wykonała. Wówczas, łatwiej będzie Ci zaufać proponowanym rozwiązaniom, które z pewnością przełożą się na Twoje zadowolenie w dniu ukończenia projektu.

Jak widać, dobra strona internetowa jest efektem przemyślanych działań. Z pewnością potrzeba na to czasu oraz nie obejdzie się bez pomocy specjalistów. Planowanie strony internetowej nie musi jednak być żmudnym procesem. Przy odpowiednim przygotowaniu i nawiązaniu współpracy z rzetelną agencją interaktywną, praca będzie przebiegać gładko, a na końcu projektu wykonanego przez profesjonalistów stoi optymalna strona internetowa, która szybko zacznie przyciągać nowych klientów. 

Zobacz także

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x