Google Ads, a może newsletter? Reklamy internetowe pod lupą

Google Ads i inne kampanie CPC

Internet daje niesamowite możliwości zareklamowania swojej marki, produktów czy usług. Dobrze wypozycjonowana strona internetowa jest oczywiście podstawą- w końcu tam udadzą się internauci zaintrygowani zareklamowanym produktem czy usługą. Jaki zatem rodzaj reklamy internetowej wziąć pod uwagę?

Google Ads, a może newsletter? Reklamy internetowe pod lupą

Skuteczna reklama przepisem na sukces

W dzisiejszych czasach jesteśmy zarzucani reklamami z przeróżnych środków przekazu. W telewizji głośne reklamy co chwilę przerywają film, a gazety i magazyny są poszerzane o kolejnych kilkanaście stron promujących rozmaite produkty; nie oszczędza nas nawet radio. W końcu mniej głośne, jednak równie odważnie wprowadzane, reklamy internetowe. W dzisiejszym wpisie przedstawimy trzy popularne formy promowania produktu w sieci.   

Kampanie reklamowe Google Ads

Na początek przyjrzyjmy się rozwiązaniu oferowanemu przez Google. AdWords jest elastycznym rozwiązaniem, pozwalającym na zwiększenie zasięgu reklam internetowych. Linki sponsorowane pojawiają się w różnych miejscach: jako pierwsze pozycje wyników wyszukiwania bądź po prawej stronie obok wyników, na YouTube, w poczcie Gmail. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że płaci się za nie dopiero wtedy, kiedy użytkownik kliknie w reklamę, by zapoznać się z ofertą. Korzystając z usług reklamowych Google w zasadzie powierzamy im swoją kampanię, które doskonale znają preferencje użytkowników. Aby reklama z AdWords była skuteczna, należy dobrze przemyśleć frazy, po jakich oferta ma być wyszukiwana- niech trafi dokładnie do osób, które realnie będą zainteresowane zakupem czy skorzystaniem z usługi. AdWords proponuje też remarketing, który pozwala na podtrzymanie pierwotnego zainteresowania internauty firmą. W jaki sposób? Z pewnością kojarzysz „prześladujące” Cię reklamy obuwia czy blenderów wyskakujące po tym, jak w  rozglądałeś się za danym produktem w sieci poprzedniego dnia- to właśnie remarketing w akcji. Niełatwo jest się dziś uwolnić od reklam w sieci, jednak niezaprzeczalnym faktem jest to, że AdWords to niezmiernie skuteczna forma promowania produktu. Zaletą AdWords jest także relatywnie niska cena- z pewnością niższa, niż za reklamę w stacji radiowej czy telewizyjny spot. Na korzyść AdWords przemawia też personalizacja, jakiej nie znajdziemy w reklamach telewizyjnych i radiowych- tam każdy odbiorca widzi czy słyszy ten sam spot o tej samej porze. Google, wypuszczając swoje roboty, zapewnia że nasza reklama trafi dokładnie do osób, które faktycznie będą zainteresowane naszą ofertą, co niesamowicie skraca drogę między firmą a klientem. Znajdź agencję, która pomoże Ci zrobić reklamę w Google Ads lub zrób to we własnym zakresie i czekaj na efekty.

Promocja poprzez wysyłanie newslettera

Newsletter

Najprawdopodobniej każdy z nas jest zapisany do jakiegoś newslettera- jest to bardzo skuteczna forma marketingu mailowego. Część z nich z czasem traktujemy jak spam i decydujemy się na rezygnację z subskrypcji, jednak są też takie, które faktycznie spełniają swoje zadanie i pozawalają być na bieżąco z poczynaniami danej firmy i oferować produkty, jakimi jesteśmy zainteresowani. I właśnie do tego powinna dążyć firma oferująca zapisanie się do newslettera. Należy też dać subskrybentom możliwość  wypisania się z listy osób otrzymujących maile- nikt nie lubi nachalnych, spamowych maili. Osobie czy firmie wysyłającej newslettery, taka forma reklamy pozwala na regularne przypominanie o sobie, utrzymywanie kontaktu z klientem i w końcu- daje możliwość przesłania nowej oferty bez liczenia na to, że użytkownik sam wejdzie na stronę, by zapoznać się z aktualnościami czy nowym towarem. Poza tym, newsletter daje możliwość sprawdzenia kto otworzył wiadomość, by zapoznać się z ofertą, a kto traktuje tego typu maile jako spam. Co więcej, możliwe jest sprawdzenie, w które konkretnie linki użytkownik kliknął, co z kolei daje doskonały obraz preferencji odbiorców. Należy pamiętać, że jeśli chcemy w ten sposób dotrzeć do klientów, muszą się oni najpierw zapisać do newslettera, co ogranicza grono odbiorców.

Reklama na stronie blogowej 

Blog, na którym firma może reklamować swoje produkty czy usługi, daje ogromne możliwości. Jego format, treść i długość wpisów są nieograniczone. Co prawda potencjalny klient musi najpierw trafić na bloga, aby zapoznać się z ofertą, jednak dzięki mediom społecznościowym można zaprosić go do lektury- być może zostanie na dłużej, czy zapisze się do newslettera. O ile reklamy w telewizji są mocno ograniczone czasowo, wpis na blogu może być dowolnie długi. Daje to możliwość dokładnego opisania produktu i zachęcenia do zakupu poprzez wymienianie kolejnych zalet. Format bloga pozwala na pozostawienie komentarza- zadowoleni klienci dodadzą swoje opinie, co przeważnie przekłada się na pozyskanie nowych klientów, zachęconych pozytywnymi opiniami na temat produktu. Teksty na blogu można, w granicach rozsądku, wypełnić frazami, które pomogą w pozycjonowaniu strony, więc działają na dwóch płaszczyznach jednocześnie. Osoby chcące wypozycjonować swoją stronę internetową zachęcamy więc do prowadzenia bloga także pod kątem SEO- na efekty nie przyjdzie długo czekać.

Podsumowując, w obecnych czasach, przy rosnącej  konkurencji, dobra reklama internetowa jest dźwignią sukcesu firmy. Niezależnie jednak od formy, na jaką się decydujemy, należy pamiętać o zachowaniu profesjonalizmu i skupiać się na odbiorcy, dla którego reklamy tak naprawdę powstają. Kreatywność, zaangażowanie i konsekwencja pozwolą na skuteczną promocję firmy w sieci. Nie zapominaj także o pozycjonowaniu strony internetowej, które wyprowadzi Twoją firmę na szczyt, przyczyniając się w ogromnym stopniu do sukcesu Twojego biznesu.

Zobacz także

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x