Mobilne strony internetowe

Strony internetowe

Technologia mobilnej strony internetowej na stałe zagościła już w świadomości użytkowników. Poszukując konkretnych informacji, korzystamy z Internetu nie tylko za pomocą laptopów czy komputerów stacjonarnych. Coraz częściej są to tablety i telefony komórkowe. Nierzadko jest tak, że po te ostatnie sięgamy dla zabicia czasu lub, najzwyczajniej, z wygody. No właśnie- skoro telefon jest narzędziem, który ma ułatwić szybki dostęp do Internetu, Twoja mobilna strona internetowa musi za nim nadążyć.

Mobilne strony internetowe

Dlaczego strona musi być przystosowana do urządzeń mobilnych?

Wyobraź sobie, że potencjalny klient wchodzi na Twoją stronę internetową korzystając z telefonu i koniecznie chce przeczytać opis jakiegoś produktu bądź zainteresowała go historia firmy. Jeśli strona nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych, na tym etapie zaczną się problemy odbiorcy (o ile nie ucieknie na stronę konkurencji zniecierpliwiony długim ładowaniem).  Ciągłe przesuwanie palcem na prawo i na lewo, by móc skończyć czytać jeden wiersz, następnie zacząć nowy będzie kolejnym czynnikiem, który negatywnie może wpłynąć na odbiór strony, a w efekcie firmy przez użytkownika.

Co ułatwi korzystanie z mobilnej wersji strony internetowej?

Chcąc posiadać profesjonalną stronę internetową nie możesz pozwolić sobie na niedociągnięcia wynikające z jej nieprzystosowania do urządzeń mobilnych. Pewnie nikt nie posądzi Cię o dyskryminację użytkowników telefonów komórkowych i tabletów, jednak warto zadbać także o nich. Zwłaszcza, że mogą stanowić większość Twoich klientów. Jak możesz ułatwić im poruszanie się po Twojej stronie?

Łatwa nawigacja po mobilnej stronie internetowej

Mobilne strony internetowe

Intuicyjne poruszanie się po mobilnej stronie internetowej jest tak samo ważne jak w wersji tradycyjnej. W dzisiejszych czasach wiele osób nie jest gotowych na poświęcenie kilku minut więcej na odnalezienie informacji, zwłaszcza, jeśli wiedzą, że informacja ta jest również dostępna gdzie indziej. Przy planowaniu mobilnej strony internetowej należy wziąć pod uwagę jej mały widok. Rozwijane menu jest rozwiązaniem, które z pewnością ułatwi nawigację po stronie- użytkownik będzie mógł łatwo przemieszczać się między podstronami. Dzięki takiemu rozwiązaniu możesz zaprezentować ważne informacje w łatwy i wydajny sposób. Żeby użytkownik nie miał wrażenia, że patrzy na Twoją stronę przez dziurkę od klucza niech przyciski będą odpowiednio duże, a rozkład strony czytelny. Spójrz na swoją mobilną stronę internetowa z perspektywy osoby odwiedzającej- łatwiej będzie Ci wtedy zdecydować, co jest zbędne, a co przyczyni się do łatwości w użytkowaniu.

Szybki kontakt

Skoro osoba odwiedzająca Twoją stronę internetową już siedzi z telefonem w ręce, ułatw jej kontakt i nie każ przepisywać numeru telefonu na kartce. Zadbaj o to, by na mobilnej stronie internetowej Twojej firmy znalazł się przycisk umożliwiający bezpośredni kontakt telefoniczny - bardzo prawdopodobne, że ktoś jedynie po to odwiedził stronę. Jeżeli zdecydujesz się na formularz kontaktowy, to ogranicz liczbę pól do uzupełnienia do niezbędnego minimum, jak imię, nazwisko, adres mailowy i numer telefonu.

Koordynacja z mapami

Masz to! Potencjalny klient ze smartfonem w ręce wyszukał Twoją stronę lub przypadkiem na nią trafił. Znalazł to, czego szukał i postanowił wybrać się do Twojego sklepu bądź siedziby firmy. Zapewne będzie chciał znaleźć mapę, żeby sprawdzić jak do Ciebie dotrzeć. Ułatw mu to, zanim się rozmyśli. Większość ludzi na świecie nie używa tradycyjnej formy nawigacji GPS, tylko wersję mobilną. Wskaż osobom odwiedzającym Twoją stronę jak do Ciebie trafić.

Standardem jest, że firma tworząca Twoją stronę internetową, zrobi także jej wersję mobilną. Jeżeli Twoja strona robiona była kilka lat temu, najprawdopodobniej nie jest przystosowana do urządzeń mobilnych. Warto więc jej się przyjrzeć. Jeżeli czujesz, że Twoja strona odbiega od współczesnych standardów, zgłoś się do nas na bezpłatny audyt techniczny.

Zobacz także

Używamy plików tekstowych zwanych „cookies” („ciasteczka”), by uczynić naszą stronę łatwiejszą w użytkowaniu. Dowiedz się więcej.

x